Please sign our Guestbok - Wpisz się do Księgi Gosci
 
 
Mail to us / Napisz do nas
 
What the press writes about us / Co piszą o nas w prasie Books, bulletins and articles published by us - Ksiażki, biuletyny i artykuły wydane przez nas Who visited our stud / Kto odwiedził naszą stadninę Information on Korfowe Arabians. Informacje o nas
Polska Prasa - Polish Press
Artykuły o Korfowe Arabians w języku polskim
Articles about Korfowe Arabians in Polish language
Zobacz artykuły o Korfowe Arabians w innych językach
Read the articles about Korfowe Arabians in other languages

Koń Polski, Nr 9 (208) 2001
... Zatrzymuje się przy 40 tys. dolarów i 18-letnia Etruska, córka sławnej Etrurii i Aloesa, wyhodowana w Janowie, zostaje kupiona przez Brazylijczyka Paolo Bilyka.

NIE 51-52/2000
Na listę historycznych koni ma szansę załapać się Zaabibi - klacz, która odbyła pielgrzymkę do Częstochowy, o której śmierci zagorzale dyskutują w internecie.

Spotkania z Warszawą, kalejdoskop kulturalny, Nr 4, kwiecien 2000
Jednak hodowla koni arabskich to przede wszystkim ciężka praca, pełna poświęceń i wyrzeczeń. To zajęcie dla ludzi twardych i cierpliwych.


Współodczuwanie, Nr 8, marzec 2000
Jeden z nich z wycieńczenia ledwo stał na nogach, nie mógł przyjmować pokarmu, a gdy zawiozłam go do kliniki, lekarz weterynarii nie wierzył, ze przywiozłam konia, który jest obecnie moim czołowym ogierem.


Twój Styl, Nr1(114) Styczeń 2000
Muzyk rockowy MUNIEK STASZCZYK oswoił tylko kota. [...] W muzyku budzi się ambicja hodowcy. Pyta o intymne życie koni. Czy same wybierają partnerów? Czy są wierne? Czy ogier akceptuje każdą klacz? Joanna Grootings sprowadza artystę z obłoków na ziemię. Prawa hodowli nie mają nic wspólnego z romantyzmem. O tym, które konie połączyć w pary, decyduje właściciel.

Konie i Rumaki, Nr 24 (136) 16 grudnia 1999
Konie w galerii "Pałacyk".

Fauna i Flora, 11/1999
Od dwóch lat Towarzystwo Przyjaciół Knia Arabskiego w Polsce organizuje plenery artystyczne w prywatnej Stadninie
Koni Arabskich Korfowe, poświęcone wizerunkowi konia w różnych formach artystycznej wypowiedzi uważając, że ten najszlachetniejszy rodzaj promocji, zapoczątkowany ongiś przez Juliusza Kossaka może dać dziś podobne rezultaty.

Koń Polski, Nr 7 (182) 1999
"Towarzyski championat". Zainteresowanie pokazem było duże nie tylko ze strony publiczności.

Koń Polski, Nr 4 1999
Dekor na okładce Konia Polskiego

Obserwator, Numer 3, 17 stycznia 1999
Jednak jej niezwykła uroda tak ich urzekła, że utwierdzili się w przekonaniu, iż tylko konie arabskie będą hodować.

TTG Poland, Nr 16 (81) październik 1998

Majowy plener artystyczny 'Kon jaki jest...' zorganizowany przez Stadninę Koni Arabskich Korfowe w Kampinosie k/Warszawy, był jedną z ciekawszych imprez organizowanych przez ludzi interesu dla ludzi sztuki.

Nowa Wieś, wrzesień 1998
Etruska, Egyptus i Joanna Grootings na okładce Nowej Wsi.

Nowa Wieś, wrzesień 1998
Nie wiem, czy istnieje piękniejszy widok niż stado koni arabskich w pełnym galopie....

Twój Styl, Nr 6(95) Czerwiec 1998
Po kilku latach stadnina zaczęła odnosić sukcesy: Ahmed wygrał nagrodę Kurozwęk, Whisky nagrodę Janowa. Sprzedała trzy konie do Jordanii. Przybyło dewiz, ale Joanna nie potrafi patrzeć na konie jak na towar. Kiedyś przyjechał klient. Chciał kupić ogiera. - Nie spodobał mi się. Czułam, że koń nie będzie u niego szczęśliwy. Nie sprzedałam!

Rzeczpospolita, Magazyn Rzeczpospolitej, 07 Maja 1998
Mój Klinton lubi seks - śmieje się Joanna Grootings. Klinton różni się od prezydenta Stanów Zjednoczonych nie tylko pisownią - Cliinntonn - ale także wiekiem i wyglądem. Jest pięknym, pięcioletnim koniem czystej krwi arabskiej. Ma już za sobą udział w wyścigach konnych na Służewcu, gdzie wygrał jedną gonitwę. Teraz zajmuje się tym, co ogiery lubią najbardziej, czyli kryciem klaczy. 

Gazeta Wyborcza, 17 lutego 1998
..., że w jej stadninie 14 lutego urodził się pierwszy syn Dekora, sensacyjnego zwycięzcy Derby w 1996r.

Kurier Polski, 28-31 Marca 1997
Po raz pierwszy od półwiecza derbową błękitną wstęgę, którą dekoruje się zwycięzcę Derby, zdobył wychowanek prywatnej stadniny. Dekor był najniższy w stawce dwunastu koni, mierzy zaledwie 145 cm w kłębie...

Pani Domu, 6 listopada 1996
Początki byly trudne. W końcu lat 80 monopol na hodowlę arabów miały stadniny państwowe. Prywatni hodowcy mogli kupić tylko wałachy i klacze wsterylizowane.

Z m. do m., Nr 49, 17 sierpnia 1996
Gdyby nie Nedjari w progeniturze Dekora, a przede wszystkim fenomenalna Forta nigdy - uważam - nie byłoby rekordu Dekora.


Konie i Rumaki, Nr 16(56), 16.08.1996
Wynik gonitwy zaskoczył jednak wszystkich, gdyz 'czarnym koniem' okazał się towarzysz stajenny ogiera Whiski - Dekor, rekordzista toru na dystansie 1600m.

Sztandar Młodych, 30 lipca 1996
Zwycięstwo Dekora nad całą koalicją koni z państwowych stadnin to niezwykłe osiągnięcie.


Gazeta Wyborcza, 30 lipca 1996
Nazwałam go już po wyborze Clintona na prezydenta. Były jednak kłopoty z wpisem do księgi stadnej, stąd te powtarzające się litery.

Express Wieczorny, 29 lipca 1996
O 6 długosci wygrał silnie wysyłany Dekor przed Weimarem, Sarmatą, Whiski i Equinem. Sukces niespodziewany, ale zasłużony.

Gazeta Wyborcza, 29 lipca 1996
Po raz pierwszy od 1949 roku koń arabski prywatnej hodowli i własności zwyciężył w Derby - najważniejszej gonitwie sezonu.

Rzeczpospolita, 29 lipca 1996
Po wyścigu stewardzi wydali kuriozalną decyzję i niesłusznie ukarali Pietriakowa karą 1000 zł za zmianę formy Dekora.


Życie Warszawy, 29 lipca 1996
Whiski zajął czwarte miejsce, ale Pietriakow wiedział, że wygrał Dekor i mijał celownik z batem uniesionym w geście zwycięstwa.


Super Express, 26 lipca - 1 sierpnia 1996
Wychowanek Joanny Grootings, trenowany i dosiadany przez Miszę Pietriakowa, zwyciężył w pięknym stylu w gonitwach Kabareta i Janowa Podlaskiego (Produce).

Gazeta Wyborcza, 9 lipca 1996
Trenerowi i dżokejowi w jednej osobie publicznoąść urządziła owację, również właścicielce stajni i hodowczyni koni arabskich Joannie Grootings.


Życie Warszawy, 8 lipca 1996
W przedderbowy dzień rozegrano na Slużewcu dwa prestiżowe biegi dla koni arabskich - o nagrody stadnin w Kurozwękach i Janowie Podlaskim. Tak samo jak przed rokiem dwukrotnie triumfowały konie z Korfowego.

Życie Warszawy, 14 maja 1996
4-letniego Dekora, rekordzistę toru służewieckiego na dystansie 1600m (1min. 50 sek.) Pietroakow zalicza do swojej 'desantnej brigady', w skład której wchodzą jeszcze także 4-letni gniady Whiski i dwa 5-letnie siwki, Ahmed i Wadi, czołowe w ubiegłym sezonie araby na Służewcu.

Sztandar Młodych, 12 marca 1996
Szokujacy okazał się fakt, że w ostatnich latach kilka prywatnych arabów potrafiło wygrać rywalizację na Służewcu z kilkoma setkami koni państwowych.

Życie Warszawy, 20 sierpnia 1995
Ucieszyło mnie przede wszystkim, że podczas mityngu arabskiego pokazała się z najlepszej strony polska prywatna hodowla.

Super Express, 24 lipca 1995
Tegoroczne Derby Koni arabskich czystej krwi z pewnoscią przejdą do historii wyscigów konnych jako gonitwa wyjątkowa. Po raz pierwszy w dziejach warszawskiego turfu konie hodowli prywatnej zmieniły nienaruszoną od lat hierarchię w wyścigach tej rasy.

Gazeta Wyborcza, 24 lipca 1995
W tym roku po raz pierwszy sukces odniosły konie należące do prywatnego właściciela. Drugie i trzecie miejsce zajęły Wadi i Ahmed z kampinoskiej stadniny Korfowe Joanny Grootings.

Życie Warszawy, 24 lipca 1995
Siedziałem na tym koniu po raz pierwszy, ale po wskazówkach Miszy, czułem, jakbym go dobrze znał.

Życie Warszawy, 14 lipca 1995
Obecnie bierze udział w gonitwach na Służewcu siedem koni z Korfowego i tyleż stajnia ta odniosła zwycięstw...

Z m. do m., Nr 35, 15 lipca 1995
W Nagrodzie Kurozwęk wyborną formę zaprezentował drugi przedstawiciel stajni Korfowe - Ahmed.

Koń Polski, 5(138)1995
Etruska, Egyptus i Joanna Grootings na okładce Konia Polskiego


Koń Polski, 5(138)1995
"Korfowe Arabians". Spiritus movens całego przedsięwzięcia jest niewątpliwie Joanna Grootings. Osoba uparta, stanowcza, zawsze uśmiechnięta, życzliwa i gościnna.

Gazeta Rolnicza, 9 października 1994
Okoliczni mieszkańcy - do stadniny - po czterech latach od jej powstania - przyzwyczaili się - jak wszyscy polscy rolnicy - odnoszą się do koni z sympatią.

Życie Warszawy, 10 września 1994
84-letnia babcia Leokadia macha ręka i odpowiada: - E tam, proszę pana jak można lubić takie pestki. Kiedyś w naszym gospodarstwie to mieliśmy nawet dwa konie. One nas utrzymywały. A te konia to są pańskie. Nie pracują na życie.

Życie Warszawy, 20 stycznia 1993
W ciagu kilku ostatnich miesięcy z ciężkim sercem musieliśmy rozstać się ze wszystkimi końmi półkrwi i pełnej krwi angielskiej, aby móc skoncentrować się z zupełnie poswięcić hodowli najpiękniejszych rumaków czystej krwi arabskiej.

Koń Polski, Nr 1(122) 1993
Syna Baska w Polsce. "Powrót Baska" - Okazuje się, że czasami życzenia się spełniają. Cieszę się, że Biquest, rodzony brat Negatraża, przybywa do Korfowe.

Życie Warszawy, 8-9 lutego 1992
Z ogromną satysfakcją patrzymy na nasze konie, cieszac się z ich zdrowia i kondycji. Mamy nadzieję, ze już niedługo cieszyć sie będziemy z ich sukcesów na torze wyścigowym.